Uczucia, które towarzyszą Ci każdego dnia są zmienne. Obecnie tak trudno o poczucie stabilizacji. Odczuwasz emocje z całą ich siłą, twoje zmysły odbierają sygnały znacznie intensywniej. Dlatego tak ważne jest dążenie do równowagi. Poszukiwanie harmonii, zaopiekowanie się sobą. Skupienie na elementach, które pomogą Ci poradzić sobie z tym trudnym czasem.

Odkrywamy zmysłowość ukrytą w codzienności. Znajdujemy elementy, które sprawiają, że z pozoru nieistotne czynności nabierają wyjątkowych znaczeń. Wskazujemy na pozytywy. Z tego powodu powstał cykl “umilaczy codzienności”. Czy udało Ci się już odkryć własne?

Poranna uczta zmysłów

Spokojne przebudzenie, przyjemne zapachy, pierwsze promienie słońca. Smak ulubionej herbaty, wsłuchiwanie się w dźwięki otoczenia. To w jaki sposób rozpoczniesz dzień, może Cię odpowiednio nastroić, ukierunkować Twój rytm działania. Zbilansować aktywności, wypełnić energią. Postaraj się znaleźć elementy, które z niezwykłą łagodnością rozbudzą zmysły. Mogą to być ulubione dania, którymi rozpieścisz podniebienie. Starannie dobrane elementy stroju, tworzące harmonijną całość. Detale, które zbudują harmonię od pierwszych chwil dnia.

Zadbaj o pielęgnację ciała

Ciało i umysł powinny się dopełniać. Rytuały pielęgnacyjne to drobne przyjemności, na które możesz pozwolić sobie w domowym otoczeniu. Ważne, żeby oddziaływały na każdy ze zmysłów. Egzotyczny, subtelny zapach świecy do masażu wypełni pomieszczenie delikatną mgiełką. Umożliwi pełne odprężenie. Twoja skóra stanie się nawilżona. A może odżywczy zabieg z użyciem masła do ciała, które zagwarantuje jedwabistą gładkość i jędrność wyczuwalną przez dotyk? Pielęgnacja włosów na bazie “płynnego złota”, czyli olejku arganowego, nadająca pasmom miękkość i zachwycający blask? To tylko niektóre z elementów, z których możesz stworzyć harmonijną całość. Holistyczne ukojenie i balans.

Wprowadź codzienne rytuały

Świat znacznie zwolnił, co pozwala na wyciszenie. Zaburza jednak rutynę, która nadaje pewne ramy funkcjonowania. Dlatego tak istotne jest wprowadzenie własnych rytuałów
– “umilaczy codzienności”. Będziemy dzielić się pomysłami, przedstawiać możliwości relaksu w ramach naszego cyklu na Instastories. Wymieniać się spostrzeżeniami, poszukiwać piękna. Obserwuj nasz profil i daj nam znać, jakie elementy dają Tobie poczucie harmonii. Zainspirujmy się wzajemnie.