Pięknie zdefiniowane loki, podkreślone fale. Naturalny, pozornie niedbały skręt pasm. Pełna kontrola nad fryzurą. To Ty decydujesz, w jaki sposób ułożysz pasma, bez obaw o puszenie. Brzmi jak marzenie? Dla wielu posiadaczek włosów kręconych codzienna stylizacja jest wyzwaniem. Rozwiązanie może być w zasięgu ręki.

Kilka kroków do udanej fryzury

Włosy kręcone i falowane mają w sobie potencjał do wywołania “efektu wow”. Bez względu na to czy planujemy przyciągać spojrzenia burzą loków, czy wzbudzić zainteresowanie pasmami układającymi się w zmysłowe fale, warto opracować własny rytuał stylizacji. Ten rodzaj włosów, choć piękny, jest trudny do ujarzmienia.

Stylizację najlepiej rozpocząć od delikatnego zwilżenia pasm, co ułatwi wchłanianie się kosmetyków oraz pomoże nadać fryzurze oczekiwany kształt. Ważne, żeby stosowane produkty były przeznaczone do pielęgnacji włosów kręconych i falowanych, ponieważ mają one inne potrzeby niż proste pasma. Kosmetyki należy starannie rozprowadzić po całej powierzchni włosów – poprzez stopniowe rozczesywanie lub wmasowywanie produktu. Ostatnim krokiem, prowadzącym do oczekiwanego looku jest stylizacja za pomocą suszarki lub lokówki. Najlepiej jest podążać za naturalnym skrętem włosa, dodając mu charakteru i zwiększając wyrazistość.

Produkty do stylizacji loków – który wybrać

Poszukując idealnego kosmetyku do stylizacji włosów kręconych, należy rozpocząć od podstaw, czyli od składu. Naturalna formuła bazująca na drogocennych olejkach – arganowym i konopnym, zapewni głębokie odżywienie oraz nawilżenie, które doda pasmom blasku. Krem do loków Marrakesh Curl pozwala Ci na przejęcie pełnej kontroli nad efektem końcowym. Umożliwia zarówno zaakcentowanie loków, jak i zdyscyplinowanie niesfornych pasm. Dzięki unikatowej recepturze eliminuje puszenie oraz poprawia elastyczność włosów, co ułatwia układanie fryzury. Jedwabiste wykończenie i voilà – możesz cieszyć się pięknem i lekkością na co dzień.

Stworzenie własnego rytuału stylizacji oraz dobór niezawodnych kosmetyków do pielęgnacji włosów kręconych pozwoli Ci na swobodę. Możesz wyrażać swoją osobowość, intrygować, zmieniać fryzurę zależnie od nastroju. Wydobywać piękno włosów.