To wyjątkowy czas. Budząca się do życia natura dodaje energii, a wraz z pierwszymi promieniami wiosennego słońca poprawie ulega nastrój, wzrasta motywacja. Zmysły odbierają coraz więcej bodźców, a zimowa stagnacja stopniowo odchodzi w niepamięć.

Działaj delikatnie, dbaj o siebie, ukierunkuj energię na zajęcia, które pozytywnie Cię nastroją. Dodadzą siły, rozbudzą. Dogłębnie odżywią organizm, przygotują go do większej aktywności. Pozwolą zachować wewnętrzną równowagę.

Zadbaj o ciało i umysł

Wzrost temperatury sprzyja podejmowaniu nowych zajęć, często związanych z wysiłkiem fizycznym. Być może masz już ulubioną dyscyplinę, która dostarcza Ci dawkę endorfin. Jeśli nie, to świetny moment, żeby ją odkryć, eksplorować możliwości. Na dobre samopoczucie wpływa także dieta. Długie wieczory mogą skłaniać do nadprogramowych posiłków, a kubek gorącej czekolady doskonale komponuje się z zimowym odpoczynkiem. Stopniowe włączenie do diety lekkich posiłków oraz zwiększenie ilości owoców i warzyw z pewnością pozytywnie wpłynie na funkcjonowanie organizmu.

Ważny jest także czas dla siebie. Zaplanuj go, pozwól swoim zmysłom nasycić się budzącą się do życia zielenią, śpiewem ptaków, dotykiem ciepła na skórze. Długi spacer pozwoli Ci się zrelaksować. Możesz również spróbować medytacji, która umożliwi Ci wyciszenie się i wsłuchanie we własne potrzeby.

Wiosenny rytuał odnowy

Pomyśl o regeneracji – także skóry i włosów. Pamiętaj, że po zimie pasma mogą być osłabione i pozbawione blasku, z kolei cera może wymagać dodatkowego nawilżenia. Możesz zorganizować wieczór domowego SPA. Sięgnij po masło do ciała, które dostarczy skórze niezbędnych składników odżywczych, a także zwiększy jej jędrność i nada zdrowy wygląd.

Włosy możesz wzmocnić przy użyciu olejku. Działa jak wielofunkcyjny eliksir, nadając pasmom miękkość i przywracając blask. Dzięki połączeniu olejku arganowego i olejku z konopii włosy staną się jedwabiście gładkie i zyskają elastyczność.

Czas rozbudzić zmysły i zadbać o siebie – holistycznie, zgodnie z potrzebami ciała i umysłu. Wsłuchaj się w naturę, rozkwitając razem z nią.