Troska o utrzymanie piękna uzyskanego koloru wymaga wprowadzenia określonych rytuałów pielęgnacyjnych. Powinny stanowić odpowiedź na złożone potrzeby pasm. Cechować się regularnością i dopasowaniem do kondycji włosów.

Do pielęgnacji najlepiej podejść kompleksowo, wybierając kosmetyki po dokładnej analizie ich składu. Muszą zawierać elementy, które głęboko wnikają w strukturę pasm, odżywając je od samej nasady. Kluczem do sukcesu będzie dwutorowość działania – wzmocnienie pasm oraz ochrona koloru przed negatywnym działaniem czynników zewnętrznych.

Jak dbać o włosy po koloryzacji

Włosy koloryzowane wymagają szczególnego nawilżenia. Zabieg farbowania może osłabiać ich strukturę, co skutkuje zwiększoną łamliwością, utratą blasku oraz przesuszeniem. W celu zachowania zdrowego wyglądu pasm warto postawić na połączenie codziennej pielęgnacji, cyklicznych zabiegów w salonie fryzjerskim oraz diety bogatej w nienasycone kwasy tłuszczowe. Aby skutecznie dbać o włosy farbowane, niezbędny będzie właściwy dobór kosmetyków. Na co zwrócić uwagę? Kluczem będzie formuła oraz właściwości produktów.

Kosmetyki do pielęgnacji włosów farbowanych

Podstawą codziennych rytuałów pielęgnacyjnych będzie dobrze dobrany duet szamponu i odżywki. Kosmetyki z linii Marrakesh Color Care dostarczają pasmom niezbędnych składników odżywczych, utrzymują pH na odpowiednim poziomie oraz zmniejszają blaknięcie koloru. Dzięki zawartości olejku arganowego i wyciągu z konopi wygładzają włosy oraz pielęgnują skórę głowy. Obecny w odżywce ekstrakt z nasion słonecznika chroni pasma przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Doskonałym uzupełnieniem pielęgnacji jest spray do włosów farbowanych. Stanowi ochronę koloru od wewnątrz, eliminuje problem plątania i zmniejsza podatność na uszkodzenia. Dodatkowo dodaje fryzurze blasku i zapobiega elektryzowaniu się pasm.

Unikalna formuła kosmetyków pozwoli Ci cieszyć się niesłabnącym blaskiem włosów, wyjątkowym, żywym kolorem oraz, przede wszystkim, zdrowiem i dobrą kondycją pasm.