Sprzyja gojeniu ran, nawilża i odżywia, a przede wszystkim można go stosować niemalże na całym ciele. Olejek arganowy to płynne złoto Maroka, które ma wiele zastosowań, dzięki czemu zdobył fanów na całym świecie. Stosując go na włosy możemy mieć pewność, że będą odpowiednio nawilżone oraz pełne blasku.

Olejek arganowy od wielu miesięcy jest jednym z najczęściej wybieranych olejków w kosmetyce, a także należy do grupy najdroższych na świecie. Jest to spowodowane tym, iż drzewa arganowe rosną wyłącznie na terenie Maroka. Chociaż żyją długo – nawet ponad 400 lat, pierwsze owoce zaczynają wydawać dopiero mając 40-60 lat. By otrzymać litr tego drogocennego wyciągu, trzeba zużyć blisko 30 kilogramów orzechów arganowych, czyli zbiór z blisko siedmiu drzew.

Olejek, który jest wykorzystywany w kosmetyce, pozyskuje się z nieprażonych nasion drzewa arganowego, dzięki czemu jest bogaty w tak wiele substancji odżywiających dla włosów i skóry.

Siła prosto z natury

Odżywcze właściwości olejku arganowego to przede wszystkim zasługa obecności witaminy E oraz kwasów tłuszczowych omega-6 i omega-9. Substancje te są odpowiedzialne za prawidłowe nawodnienie oraz ochronę, dzięki czemu szybko poprawiają kondycję włosów, co przekłada się na ich elastyczność, witalność oraz miękkość. Co więcej, w olejku arganowym znajdują się także związki fenolowe, które wyróżniają się wysokimi właściwościami antyoksydacyjnymi – to szczególnie istotne dla osób z delikatną skórą głowy.

Złoto Maroka to także doskonałe narzędzie do walki z różnymi problemami włosów. Olejek normalizuje pracę gruczołów łojowych, powoli pozbywając się kłopotu z przetłuszczaniem włosów i skóry głowy. Wyciąg z orzechów arganowych ma także właściwości przeciwstarzeniowe – uelastycznia naskórek na głowie przywracając w nim krążenie, co sprzyja pobudzeniu włosów do życia i nadaje im energii. Kumulując wszystkie te substancje ze sobą, olejek arganowy coraz częściej znajduje się w formułach produktów do włosów, które mają działanie regenerujące oraz nawilżające.

Jeden produkt, wiele możliwości

Chociaż olejek arganowy jest doskonałym wyborem do pielęgnacji włosów, poleca się go również do używania na całym ciele. Nawet jedna kropla pozwala dogłębnie nawilżyć i odżywić skórę na twarzy oraz dłoniach, nadając jej jedwabistości w dotyku, jednocześnie dbając o jej prawidłowe nawodnienie. Co więcej, wyciąg pomoże zarówno osobom młodym w walce z trądzikiem, jak i nieco starszym, opóźniając pojawianie się zmarszczek i przebarwień.