Szorstkie, matowe, łamliwe. Jeśli Twoje włosy zmagają się z tymi problemami, najprawdopodobniej brakuje im nawilżenia. Przyczyną złego stanu pasm może być negatywny wpływ czynników zewnętrznych oraz codzienne zabiegi z wykorzystaniem wysokiej temperatury. Jak przywrócić włosom zdrowy wygląd i blask? Sięgając po naturalne rozwiązania, które zapewniają intensywną pielęgnację, a dodatkowo… rozpieszczają zmysły.

Jak nawilżyć włosy

Odpowiedni poziom nawilżenia jest ważny nie tylko w przypadku włosów suchych. Dotyczy każdego ich rodzaju – także włosów zniszczonych i z tendencją do przetłuszczania się. Te ostatnie bardzo często nie otrzymują odpowiedniej pielęgnacji, a to właśnie przesuszona skóra głowy powoduje nadmierne wydzielanie sebum.

W celu zapewnienia włosom optymalnego nawilżenia, należy stworzyć niezawodny duet pielęgnacyjny w postaci szamponu i odżywki. To gwarancja codziennej pielęgnacji, która dostarczy pasmom niezbędnych składników odżywczych oraz nawadniających.

Kosmetyki nawilżające włosy

Efekt dokładnego oczyszczenia przy jednoczesnej dbałości o naturalne pH skóry wymaga wyjątkowo delikatnej formuły kosmetyku. Szampon Marrakesh Nourish bazuje na połączeniu olejku arganowego i olejku z konopii, które wnikają w strukturę włosa, czyniąc ją silniejszą. Za intensywne nawilżenie odpowiedzialne są ekstrakty roślinne. Uzupełnieniem pielęgnacji będzie odżywka Marrakesh Hydrate, zawierająca panthenol o silnie nawadniającym działaniu. Posiada także właściwości regeneracyjne, za które odpowiedzialne są proteiny pszenicy. Wzmacniają one naskórek i zapobiegają przesuszaniu się skóry głowy. Wyróżnikiem kosmetyków jest nie tylko unikatowa formuła, ale także orientalny zapach, który zamieni codzienną rutynę pielęgnacyjną w osobisty rytuał.

Produkty do pielęgnacji włosów bazujące na naturalnych składnikach to idealne rozwiązanie dla każdego rodzaju pasm, także farbowanych. Dodatkowe zabiegi regeneracyjne w salonie fryzjerskim oraz dbanie o nawodnienie organizmu stanowią uzupełnienie, które pozwoli w pełni zadbać o nawilżenie włosów.