Okres letni kojarzy się przede wszystkim z ciepłym dotykiem słońca, długimi dniami, które często wypełnione są relaksem bądź ekscytacją spowodowaną wakacyjnymi wyjazdami.
I choć sezon urlopowy jest związany z regeneracją ciała i umysłu, to stanowi duże wyzwanie dla kondycji włosów. Pasma są narażone na negatywne działanie wielu czynników zewnętrznych. Pod wpływem promieni UV blakną, stają się łamliwe i osłabione.

Ochrona włosów latem

Marrakesh_color care

Czesane wiatrem, delikatnie zwilżone wodą. Letnia fryzura w dużej mierze czerpie inspirację z natury. Dlatego myśląc o pielęgnacji włosów, również warto sięgnąć po składniki, które oferuje. Podstawą będzie ekstrakt ze słonecznika, który jest obecny w formule szamponu Marrakesh Color Care. Ma on właściwości ochronne, które przeciwdziałają negatywnym skutkom wpływu promieni UV, odpowiedzialnych za uszkodzenia struktury pasm oraz zmniejszenie zawartości melaniny, stanowiącej barierę przed rozwojem wolnych rodników.

Lato wiąże się też najczęściej z kontaktem ze słoną wodą, która zaburza naturalne pH skóry głowy. Dlatego tak ważne jest regularne stosowanie odżywki, utrzymującej je na odpowiednim poziomie. Dzięki unikalnej kombinacji olejków: arganowego i wyciągu z konopii dodatkowo wzmacnia włosy i zapobiega matowieniu pasm.

Jak pielęgnować kolor włosów

Kontakt z wodą potrafi osłabić nawet najzdrowsze włosy. Mokre pasma są bardziej podatne na uszkodzenia – i to znacznie, mowa bowiem o blisko 30% różnicy w porównaniu z suchymi włosami. Dlatego konieczne jest ich dogłębne wzmocnienie. Pomoże w tym spray, posiadający silne właściwości pielęgnacyjne. Dzięki specjalnej formule wspomaga także ochronę koloru od wewnątrz. Jest to szczególnie istotne w przypadku włosów farbowanych, które wymagają szczególnej uwagi w okresie letnim.

Farbowanie może też zwiększyć podatność fryzury na działanie promieni słonecznych. Nie oznacza to jednak, że należy rezygnować z ulubionego koloru, albo że głębią barw można cieszyć się tylko w chłodniejszych miesiącach. Kluczem do sukcesu będzie odpowiednia pielęgnacja oraz przemyślany dobór kosmetyków, działających skutecznie, kompleksowo i naturalnie.