Orientalna tajemnica pielęgnacji ma związek z szerokimi zastosowaniami olejku arganowego. Jest on produkowany z dojrzałych owoców drzew arganowych i nazywany “płynnym złotem Maroka”. Nie bez powodu. Wyróżnia się głęboką, złocistą barwą oraz wyjątkowymi właściwościami, które mają dobroczynny wpływ na skórę i włosy. Uniwersalność zastosowań oraz upiększające działanie sprawiają, że olejek arganowy jest niezwykle cennym składnikiem kosmetyków.

Właściwości olejku arganowego

Pomyśl o tym, jak Twoja skóra zyskuje elastyczność. Staje się dogłębnie nawilżona. Zaczyna proces intensywnej regeneracji. Wyobraź sobie miękki dotyk włosów. Są silne, odżywione, pełne blasku. Taki efekt możesz osiągnąć dzięki zastosowaniu olejku arganowego. Dzięki wysokiej zawartości glicerydów, karotenów i steroli, które pełnią funkcję natłuszczającą i odbudowującą oraz ochronnemu działaniu witaminy E, olejek wnika głęboko w strukturę skóry i włosów, tworząc efekt wyjątkowej pielęgnacji. Ma także właściwości antyoksydacyjne i przeciwzapalne, co stanowi gwarancję wieloaspektowego rezultatu kosmetycznego.

Olejek arganowy na włosy

Najpopularniejszym zabiegiem z wykorzystaniem “płynnego złota Maroka” jest olejowanie włosów. Powinno trwać minimum kwadrans, umożliwiając tym samym wniknięcie cennych substancji w głąb struktury pasm. Odżywcze działanie olejku zwiększa się przy podwyższeniu temperatury, dlatego najlepiej dokładnie owinąć włosy ręcznikiem. Dodatkowo do codziennej rutyny pielęgnacyjnej warto włączyć kosmetyki, które w swoim składzie mają  ten drogocenny składnik. Dobrym rozwiązaniem będzie połączenie szamponu Marrakesh Nourish oraz odżywki Marrakesh Hydrate.

Pielęgnacja ciała z zastosowaniem olejku arganowego

Olejek arganowy ma uniwersalne zastosowanie. Warto wykorzystać go także do zadbania o ciało. Może stać się elementem wieczornego rytuału pielęgnacyjnego – jako składnik maseczki, zmieszany z jogurtem naturalnym i kilkoma kroplami soku z cytryny, lub kosmetyk nakładany bezpośrednio na skórę. Pamiętaj o delikatnym wmasowywaniu kropli olejku, co umożliwi jego podgrzanie. Sprawdzi się doskonale, szczególnie w przypadku podrażnień skóry lub problemów z suchą cerą.