Odżywianie włosów jest istotnym elementem pielęgnacji. Najczęściej wybieranymi kosmetykami, które wzmacniają nasze pasma są maski i odżywki. To one nawilżają i regenerują włosy, dodają im blasku i miękkości, a także wzmacniają strukturę włosa. Choć działanie masek i odżywek do włosów ma podobny cel, powinniśmy pamiętać, że produkty te różnią się składem i konsystencją – dlatego ich aplikacja wymaga odpowiedniej dbałości.

4 kroki w skutecznej aplikacji masek do włosów

Maski do włosów przesuszonych, jak np. łagodna i bezpieczna dla włosów farbowanych maska Marrakesh Miracle Masque, są bardzo bogate w składniki odżywcze, dlatego należy aplikować je w odstępach jednego tygodnia. Dobrym sposobem jest przygotowanie kompresu na włosy:

  1. krokiem jest umycie i osuszenie włosów ręcznikiem,
  2. etap to aplikacja odpowiedniej ilości maski,
  3. krokiem jest owinięcie głowy (np. turbanem) i pozostawienie maski na 5-10 minut,
  4. element to dokładne spłukanie maski z włosów.
Wzmocnienie efektów

Chcąc wzmocnić działanie maski do włosów, można zrezygnować z turbana lub ręcznika i owinąć włosy folią, a następnie za pomocą suszarki – wygenerować dodatkowe ciepło. Taki zabieg umożliwia głębszą penetrację włosa przez składniki odżywcze maski. W przypadku maski Marrakesh Miracle Masque, głównymi składnikami aktywnymi kosmetyku są olejek arganowy (dostarczający przeciwutleniaczy) i olejek z konopi (zapewniający odżywienie i nawilżenie).

Umiar w pielęgnacji

Jeśli włosy po stosowaniu maski stają się zbyt miękkie i wiotkie, należy przyjrzeć się ilości środków regeneracyjnych. Zasada „im więcej, tym lepiej” nie przynosi bowiem dobrych rezultatów – chodzi ostatecznie o to, żeby kosmetyki odżywiające włosy zastosowane były właściwie, ale nie przesadnie.